نکات فنی خودرو

کلاف ماشین کجاست؟

کلاف ماشین کجاست

به قسمت های جانبی اسکلت یک خودرو که شامل درب های سمت راننده و شاگرد می باشند، کلاف می گویند. همواره مقاوم سازی کلاف ماشین، مورد توجه خودروسازان بوده است. بالا بردن هرچه بیشتر امنیت این قطعه، تاثیر بسزایی در کاهش میزان خسارات ناشی از تصادفات و سرقت خودروها دارد. به عنوان یک راننده بهتر است بدانید که کلاف ماشین کجاست و چه نکات مهمی در رابطه با آن وجود دارد.

در چه صورت باید کلاف ماشین تعویض شود؟

دقیقا کلاف ماشین کجاست

بسیاری براین باورند که تعویض قطعات ماشین، از لحاظ هزینه و عدم اطمینان از سلامت اجناس جایگزین شده، کار مناسبی نیست. اما تصمیم برای تعویض قسمت های آسیب دیده کاملا به میزان شدت ضربات واردشده، بستگی دارد. برای مثال اگر قسمت کوچکی از کلاف ماشین فرور رفته، می توان با تعمیر آن، مشکل را برطرف کرد اما در مواقعی که کلاف و یا کابین خودرو کاملا مچاله شده، امکان تعمیر مقدور نیست و باید حتما تعویض گردد.

در هر صورت اگر تمایل به تعویض بدنه خودرو خود داشتید، پرشین یدک با داشتن بیش از 13 سال سابقه در کنار شماست تا انواع بدنه خودرو رنگی و خام را در اختیار شما قرار دهد.

نکات ایمنی درباره کلاف ماشین چیست؟

کلاف خودرو

سارقان به کمک چند ترفند و یک پیچ گوشتی، در ورق کلاف، موج ایجاد می کنند و از این طریق درب خودرو را باز کرده و وارد اتومبیل می شوند، امروزه این روش یکی از آسان ترین شیوه های دزدی ماشین است. بسیاری از مرگ و میرهایی که در تصادفات رخ می دهند، به علت ضربه هایی است که به درب خودرو وارد می شود و چون جنس کلاف اکثر خودروها، از استحکام و مقاوت کافی برخوردار نیست، آسیب های جبران ناپذیری وارد می شود.

برای مسئله سرقت ماشین، راه کارهایی مانند استفاده از انواع دزدگیرها و جی پی اس، کمک کننده هستند اما باز هم اهمیت مستحکم بودن بدنه خودرو سر جای خود باقی است. لذا متخصصان صنعت قطعه سازی، درصدد تقویت کلاف درب خودروها برای برطرف نمودن این دست مشکلات، می باشند.

در آخر کلاف ماشین کجاست؟

پس متوجه شدید که کلاف خودرو در قسمت های جانبی اسکلت می باشد و شامل درب سمت راننده و شاگرد می باشد. باتوجه به قیمت عجیب خودروها، اکثر خریداران تمایل به ماشین های دست دوم دارند و نکته مهم برای خرید این است که بدانید ایرادات کلاف ماشین چیست. تشخیص چپی بودن خودرو و میزان صدمات وارده به آن، از راه بررسی کلاف مشخص می گردد.

حساسیت موضوع آنجاست که اتومبیل انتخابی، با توجه به میزان عملکرد قیمت گذاری می شود. اگر قصد خرید خودرو دست دوم دارید، سعی کنید از یک متخصص برای تشخیص سالم بودن کلاف ماشین مدنظرتان کمک بگیرید. پرشین یدک هم در کنار شماست تا با راهنمایی های لازمه شما را در تعویض کلاف خودرو یاری برساند.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *