نکات فنی خودرو

گلگیر ماشین کجاست؟ (عکس گلگیر خودرو + شلگیر)

گلگیر ماشین کجاست؟

همانطور که برای راه رفتن به کفش نیاز داریم، خودروها نیز در هنگام حرکت نیاز به گلگیر دارند. گلگیرها، کفش های آهنین ماشین شما هستند. این قطعه ها برای حفاظت و زیبایی تعبیه می شوند. آیا می دانید گلگیر ماشین کجاست؟ گلگیر جلو و عقب ماشین، در دو سوی چپ و راست خودرو نصب می شوند. این قطعات قابل تنظیم بوده و برای هر خودرو، متناسب با مدل آن عرضه می شوند.

برای خرید قطعات اصل و با کیفیت خودرو از جمله گلگیر عقب ماشین، بهتر است به فروشگاه های معتبر و با سابقه در این زمینه مراجعه کنید. توجه به اصل بودن و ضمانت انواع لوازم یدکی خودرو، در کاهش هزینه های دراز مدت تاثیر بسزایی خواهد داشت. این که بدانید گلگیر ماشین کجاست و چه نقشی در خودرو ایفا می کند، در انتخاب بهترین گزینه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

گلگیر ماشین چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید کاربرد گلگیر ماشین چیست؟ در واقع گلگیر، قطعه مهم در بدنه اصلی خودرو است که از بخش های جلو و عقب ماشین هنگام برخورد با جسم خارجی محافظت کرده و زیبایی خاصی به ظاهر آن می بخشد. گلگیرها معمولا از ورقه های فلزی ساخته شده و عملکرد بسیار ساده اما مهم دارند.

در حین حرکت خودرو، همواره ممکن است گل و سنگ ریزه به بدنه و قسمت های داخلی آن اصابت کند. اگر گلگیر نباشد، به احتمال زیاد این مواد خارجی، به بخش های داخلی موتور وارد شده و موجب آسیب جدی به عملکرد آن می شوند. برای حفاظت از بدنه، بخش زیرین و داخلی ماشین باید از گلگیرها استفاده کنیم. گلگیر در هر سمتی که باشد، به محافظت از اتومبیل و زیبایی ظاهری آن کمک می کند.

گلگیر خودرو کجاست؟

گلگیر ماشین کجاست؟

محل نصب گلگیر در همه خودروها یکسان است و همیشه در بالای چرخ های ماشین قرار می گیرند.

 

گلگیرها در ابعاد متفاوت ساخته می شوند و طرح های آن با توجه به نوع خودرو فرق می کند. در پاسخ به این سوال که گلگیر خودرو کجاست؟ می توان گفت، محل نصب گلگیر در همه خودروها یکسان است و در بالای چرخ های ماشین قرار می گیرند. محل نصب گل گیر از درب خودرو شروع می شود و در انتها به سپرها می رسد.

همیشه خطر برخورد و آسیب به گلگیرها وجود دارد و این قطعات، حتی در کوچکترین برخوردها نیز ممکن است دچار آسیب شوند. بنابراین همیشه به دنبال خرید یک گلگیر با کیفیت باشید. این قطعات، در محلی از بدنه قرار می گیرند که از خودرو در برابر نیروی باد محافظت کنند. کمک به زیبایی بدنه و نقش محافظتی، هر دو در محل نصب گلگیرها رعایت می شود. در ادامه شما می توانید مراحل تولید یک گلگیر باکیفیت را مشاهده کنید.

گلگیر ماشین پراید کجاست؟

بعضی از گلگیرها به صورت یکپارچه با بدنه خودرو ساخته شده و سایر انواع آن مجزا می باشند که به دو دسته گلگیر های ثابت و غیر ثابت تقسیم می شوند. در پاسخ به این پرسش که گلگیر ماشین پراید کجاست می توان گفت: در پراید، گلگیرها از بدنه جدا هستند و باید به صورت مجزا نصب شوند.

اگر ماشین پراید را بدون گلگیر از نمایندگی تحویل گرفتید، در این صورت برای خرید گلگیر رنگی جلو پراید، به فروشگاه های قطعات یدکی معتبر مانند پرشین یدک مراجعه کنید. غیر ثابت بودن گلگیر پراید، امکان استفاده از مدل های اسپرت را برای شما فراهم می کند. گلگیرهای جلو وعقب پراید، در طرح و رنگ های متنوعی عرضه می شوند.

در 405، گلگیر ماشین کجاست؟

گلگیرهای خودرو 405، در دو نوع بدون سوراخ و سوراخ دار عرضه می شوند. در بیشتر ماشین ها، گلگیر جلو به خاطر موقعیتی که دارد، بیشتر آسیب می بینند. به دلیل اهمیت کیفیت در این قطعه، بهتر است برای خرید گلگیر جلو 405 رنگی،  مدل های با کیفیت و اصل آن را تهیه نمایید تا از پرداخت هزینه های مجدد برای تعویض گلگیر جلوگیری شود.

شلگیر چیست؟

شلگیر ماشین کجاست؟

به قطعه ای که در حد واسط گلگیر و لاستیک قرار می گیرد، شلگیر گفته می شود.

ممکن است در هنگام خرید گلگیر، آن ها را با شل گیر اشتباه بگیرید. به قطعه ای که در حد واسط گلگیر و لاستیک قرار می گیرد، شلگیر گفته می شود. اگر بدانید که گلگیر ماشین کجاست، برای پیدا کردن محل شلگیر مشکلی نخواهید داشت زیرا این قطعات دقیقا زیر گلگیرها نصب می شوند.

شل گیرها، به دلیل شل کردن گل و لای و نرم کردن اجسام گیر کرده زیر گلگیر، به این نام شناخته می شوند. این اجسام خارجی، بعد از ورود به بخش های میانی شل گیر و لاستیک، شل تر شده و خرد می شوند تا به خودرو آسیبی وارد نشود.

تفاوت شل گیر با گلگیر ماشین چیست؟

شل گیرها همان پلاستیک های موربی هستند که بالای چرخ اتومبیل جای می گیرند. بعضی افراد، این قطعات را با گلگیر اشتباه می گیرند. گلگیر، بدنه فلزی بالای شل گیر است که فضای بیشتری از بالای چرخ های ماشین را تصاحب می کنند، اما شل گیرها فقط دور تا دور چرخ ها به صورت حلقوی نصب می شوند.

گلگیر و سپر، چه فرقی دارند؟

سپر، گارد حفاظتی جلو و عقب خودرو

عده ای دقیق نمی دانند گلگیر ماشین کجاست؟ و فکر می کنند گلگیر همان سپر است. اما سپر، اصطلاحی است که به گارد حفاظتی جلو و عقب ماشین اطلاق می شود. گلگیر نیز مانند سپر، نقش بادیگارد را برای ماشین ایفا می کند اما در اطراف چهار چرخ ماشین قرار گرفته و تاثیر جزئی در دفع ضربه وارد شده به خودرو دارد. گلگیرها در واقع مکمل سپر ماشین برای حفاظت از آن در برابر ضربه و آسیب هستند.

نگهدارنده هایی در بدنه خودرو وجود دارد که گلگیر جلو ماشین و عقب آن را به سپر وصل می کنند. زمانی که ضربه از جلو و یا عقب ماشین وارد می شود، سپر درگیر شده و برای ضربات وارد شده به اطراف ماشین، گلگیرها نقش حفاظت را بر عهده می گیرند. اگر در اثر بروز تصادفی، علاوه بر گلگیر خودرو، سپر شما دچار آسیب شد، می توانید به فروشگاه پرشین یدک که انواع سپر ماشین را با کیفیت بالا تولید می کند، مراجعه کنید. مراحل رنگ کردن سپر خودرو در ویدئو زیر نشان داده شده است.

بهترین جنس برای گلگیر و شل گیر

گلگیرها معمولا از جنس فلز هستند، زیرا برای دفع ضربات وارد شده به خودرو باید از استحکام بالایی برخوردار باشند. اما شل گیرها از جنس پلاستیک فشرده ساخته می شوند. این نوع پلاستیک، نقطه ذوب بالایی دارد و پلیمرها در برابر ضد یخ نیز بسیار مقاوم هستند.

مزایای استفاده از گلگیر ماشین

  • حفاظت از بدنه در برابر آلودگی
  • محافظت بدنه در برابر ضربه
  • حفاظت از چرخ ها
  • زیبایی
  • سهولت در حرکت خودرو
  • مقاومت در برابر هوا

سخن آخر، همه چیز درباره گلگیر خودرو

گلگیر به زیبایی خودرو کمک کرده و یک آپشن آیرودینامیک است. تمیزی بدنه خودرو، تا حد زیادی به وجود گلگیر و شل گیر بستگی دارد. برای درک اهمیت این قطعه، ابتدا باید بدانید گلگیر ماشین کجاست. محل نصب گلگیرهای برای مدل های مختلف خودرو یکسان و در بالای چرخ های ماشین می باشد. یک روز بارانی، جاده خاکی یا مسیری پر از سنگریزه، به راحتی می تواند ظاهر خودرو شما را به هم بریزد. با خرید گلگیر باکیفیت، می توانید تا حد زیادی از برخورد اجسام خارجی به بدنه ماشین جلوگیری کنید.

اگر به سرعت و تمیزی خودروی خود اهمیت می دهید، و در عین حال می خواهید از هزینه های اضافی تعویض لوازم یدکی خودرو از جمله گلگیر و شلگیر جلوگیری کنید، خرید بهترین قطعات با کیفیت عالی از فروشگاه معتبر پرشین یدک را به شما پیشنهاد می دهیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *