دسته بندی نشده

نحوه روشن کردن بخاری پراید

نحوه روشن کردن بخاری پراید

در فصل های سرد یا گرم هر راننده ای با بخاری یا کولر ماشین خود درگیر است. سلامت موتور، در درست کار کردن کولر یا بخاری بسیار تاثیر گذار است. اگر موتور شما به درستی کار نکند، در فصل گرما باید هزینه زیادی را صرف درست کردنش بکنید. از چالش برانگیزترین قسمت ماجرا، رانندگی در سربالایی است که باید حتما کولر ماشین خاموش باشد. اما روشن کردن بخاری پراید در فصل سرما متفاوت است زیرا از خود انرژی صرف نمی کند و گرما را از طریق حرارت موتور ماشین تامین کرده و از آن قدرت می گیرد. از اهمیت کارایی بخاری، می توان به رفع بخار کردن شیشه ماشین اشاره کرد.

چگونه بخاری پراید را روشن کنیم؟

برای روشن کردن بخاری پراید، باید اهرم سمت چپ را به سمت درجه گرم (رنگ قرمز) ببرید، اهرم وسط وظیفه تنظیم سرعت باد را برعهده دارد، اگر اهرم را بین رنگ آبی و قرمز قرار دهید و عدد را بیشتر کنید، حرارت با شدت بالاتری از دریچه خارج می شود. با اهرم سمت راست، شما می توانید دریچه را انتخاب کنید.

گرمای بخاری پراید

در تولید گرمای بخاری، موتور هیچ انرژی مضاعفی از خود تولید نمی کند. این گرما از طریق آب موتور تامین می شود.

انتقال گرمای بخاری به کابین

باد گرمی که توسط دریچه ها وارد ماشین می شود، دمای خود را از بالا رفتن آمپر آب می گیرد.

درجه مناسب بخاری پراید

باید بدانید اهرم سمت راست بسیار مهم است زیرا موقعیت وزش باد را مشخص می کند. اگر دریچه را در موقعیتی قرار دهید که مستقیم به فرد برخورد کند، ممکن است در گذر زمان موجب خواب آلودگی شخص شود. بهتر است گزینه ای را انتخاب کنید که به صوت برابر در همه جای ماشین، باد جریان پیدا کند. بهترین انتخاب برای نحوه باد می تواند گزینه وسط باشد. که باد را به سمت پایین می فرستد و مستقیم به صورت فردی برخورد نمی کند.

حال اگر شیشه جلو ماشین بخار گرفت، شما می توانید از دو گزینه آخر(در سمت راست) استفاده کنید که علاوه بر گرما در محیط ماشین، بخار شیشه ها را نیز رفع می کند.

چقدر طول می کشد داخل کابین گرم شود؟

چقدر طول می کشد داخل کابین گرم شود؟

هر یک از اجزای ماشین، باید کار خود را به موقع و درست انجام دهد تا هنگام روشن کردن بخاری پراید فضای داخل به خوبی گرم شود. گرم بودن آب موتور مهمترین دلیلی است که بخاری می تواند به بهترین شکل گرما را داخل ماشین پخش کند.

چیکار کنیم تا بخاری درست کار کند؟

از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، چک کردن بدنه رادیاتور است. اگر دقت کرده باشید خودروهایی که امروزه در بازار هستند، جنس رادیاتور را از آلومینیوم می سازند تا رسانای خوبی برای گرما باشد.

اگر بخاری باد گرم ندهد، باید چیکار کنیم؟

ابتدا باید کلید درجه بندی بخاری برای داخل کابین را چک کنید، اما اگر بعد از مدتی دمای هوا تغییر نکرد بهتر است به تعمیرگاه ببرید تا مشکل جدی تر نشود.

کارهایی که باعث بهبود دمای بخاری می شود !

می توانید با چک کردن مواردی جزئی از صحت کارایی بخاری آگاه شوید:

  • چک کردن ترموستات
  • درجه بندی حرارت
  • چک کردن آب موتور
  • پایین دادن شیشه به دلیل تهویه هوا

قبل از خاموش کردن خودرو، هوای خروجی وارد شده به داخل کابین را ببندید.

تجهیزات سیستم گرمایی و سرمایی پراید

تجهیزات سیستم گرمایی و سرمایی پراید

برای روشن کردن بخاری پراید، تمامی تجهیزات خودرو باید به خوبی کار کنند. از تجهیزاتی که فرد باید قبل از استارت چک کند، آمپر خودرو، سیستم ترمز پراید، اندازه باد لاستیک ها و مهم ترین آن، سیستمی که روی دمای بخاری تاثیر مستقیم می گذارد، موتور است.

حال سیستم هایی که روی عملکرد سرمایشی و گرمایشی خودرو تاثیر می گذارد عبارت است از:

کلید تنظیم دریچه

شما می توانید با توجه به نیاز تان، انتخاب کنید که هوا از کدام دریچه خارج شود.

کلید تنظیم سرعت

این کلید به شما کمک می کند سرعت باد را کنترل کنید.

کلید درجه بندی هوا

این کلید به شما کمک می کند، گرما و سرمای هوای ورودی به خودرو را تنظیم کنید.

کلید تهویه

کلید تهویه به دو نوع شکل باد را پخش می کند:

  • مستقیم به سمت صورت
  • پخش باد به صورت و پا

پایان بندی

برای روشن کردن بخاری پراید، باید به کلید هایی که روی صفحه است دقت کنید. پس از روشن کردن بخاری، ممکن است بخاری باد گرمی تولید نکند، ابتدا باید آمپر ماشین و موتور را چک کرده و در صورت نیاز به تعمیرگاه بروید. شما می توانید برای خرید انواع قطعات ماشین به سایت فروشگاه پرشین یدک مراجعه، و برای خرید با مشاوران این مجموعه صحبت کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *